Kino za Rogiem

 

Kino za Rogiem

znajduje się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Solcu nad Wisłą
przy ul. Plac Bolesława Śmiałego 6. tel. 48 37 61 315.

 Kompletna biblioteka filmów, stanowiąca całość naszej oferty jest dostępna na stronie www.kinozarogiem.pl w zakładce Filmy. Istnieje możliwość wybrania tytułu filmu i umówienia się na seans. W tym celu należy  zorganizować grupę od 4 do 20 osób i uzgodnić telefonicznie termin projekcji

Bezpośrednio przed seansem bilety kupujemy w kinie u osoby odpowiedzialnej za projekcję.

 Regularna cena biletu wynosi 3 zł.

W bibliotece Kina za Rogiem znajdują się m.in.: filmy dokumentalne, filmy fabularne, filmy animowane dla dzieci i dorosłych.                                Można tu znaleźć rozdział poświęcony klasyce polskiej kinematografii. W Kinie za Rogiem macie Państwo możliwość obejrzenia polskich filmów po rekonstrukcji cyfrowej obrazu i dźwięku. Rekonstrukcja cyfrowa filmu to proces oczyszczania i naprawiania obrazu i dźwięku z negatywów filmowych, które niszczy pomału czas. Cyfryzacja to jedyna szansa nie tylko na ocalenie filmów poprzez stworzenie cyfrowych kopii wysokiej jakości, ale też na drugie życie arcydzieł polskiego kina w świecie współczesnych technologii.

Kolejne propozycje tematyczne to: „Najstarsze produkcje dostępne w naszej bibliotece” jak np. „Dzisiejsze czasy” – film Charles’a „Charlie” Chaplin’a, czy też Polska Kronika Filmowa. Wybór kronik z lat 1945-1994 tworzy w miarę reprezentatywny obraz politycznych, ekonomicznych, społecznych, kulturowych i świadomościowych, a nawet językowych przemian, jakim podlegał PRL (a potem III RP), a także – choć w mniejszym wymiarze – świat.

 W bibliotece Kina za Rogiem mamy także wybór filmów dokumentalnych – polskich i zagranicznych.

 Oddzielną kategorię stanowią filmy komediowe, zagraniczne filmy fabularne, animacje dla widzów dojrzałych, filmy przyrodnicze, filmy dla młodzieży i dla najmłodszych kinomanów. Maluchom polecamy wybór bajek edukacyjnych, składających się na 50-cio minutowy seans.

 Z naszej oferty można wybrać filmy pomocne w procesie edukacji. Polecamy serię „Portrety wojenne” (2014 r.) adresowaną do młodzieży. Znani i nieznani bohaterowie II wojny światowej – w serii emocjonujących filmów o niezwykle nowoczesnej formie, będących połączeniem filmowego dokumentu z komiksem. Fabularyzowane opowieści o ludziach, którzy swoją odwagą, niekiedy brawurą wpisali się do historii, opowiedziane językiem współczesnego młodego widza, wzbogacone materiałami archiwalnymi i wywiadami z ekspertami.

Kolejne odcinki serii to historie: Jana Zumbacha, pilota i dowódcy słynnego Dywizjonu 303, Bronisława „Bruno” Hellwiga – żołnierza batalionu Parasol, jednego z najlepszych kierowców bojowych w okupowanej Warszawie, Józefa Becka – ostatniego ministra spraw zagranicznych II RP, Jana Grudzińskiego – dowódcy legendarnego okrętu ORP Orzeł, Zdzisława Pacak-Kuźmirskiego, który wsławił się brawurową ucieczką z oflagu Woldenberg – przebrany w mundur niemieckiego konwojenta i uzbrojony w karabin z drewna i tektury wraz z grupą towarzyszy wyszedł przez główną bramę obozu jenieckiego.

Kino za Rogiem kreuje obszar dostępu do audiowizualnych dóbr kultury, w którym małe grupy towarzyskie (od kilku do kilkudziesięciu osób) otrzymują możliwość tworzenia własnego, alternatywnego programu zaspokajania potrzeb kulturowych. KzR nie należy zatem porównywać do multipleksów. Alternatywa polega tu przede wszystkim na tym, że programującym repertuar kina jest nie tylko jego animator, ale także widz (np. mała grupa towarzyska, klasa uczniów itp.), który decyduje o tym, co chciałby obejrzeć w kinie – może zamówić seans na życzenia oraz wpływać na dobór repertuaru. Kolejnym czynnikiem odróżniającym KzR od tradycyjnych kin jest fakt, że filmy które trafiają do biblioteki, pozostają w niej na długo. Widz nie musi uzależniać obejrzenia filmu od terminów repertuarowych. Sam może zdecydować, kiedy i w jakim towarzystwie go zobaczy.                     

ZAPRASZAMY DO KINA ZA ROGIEM!

gdynia

 

Usłysz Zew Gdyni!

Daj się zaprosić na Festiwal Filmowy!

Ten sam film w 90 kinach równocześnie, czyli cała Polska świętuje 90-lecie Gdyni. Ta wyjątkowa impreza urodzinowa odbędzie się 18 czerwca o godz. 17.00, między innymi w wybranych Kinach za Rogiem, pod hasłem „Zew Gdyni – daj się zaprosić na Festiwal”. Widzowie-szczęściarze pojadą we wrześniu na 41. Festiwal Filmowy!

www.zewgdyni.pl

18 czerwca w sobotę o godz.17:00 -20:03
ZEW MORZA (1927)
reżyseria: • Henryk Szaro
scenariusz: • Stefan Kiedrzyński 
gatunek: • Romans, Niemy
produkcja: • Polska
premiera: 13 października 1927 (Polska) 13 października 1927 (świat)
Zrekonstruowana i odnowiona cyfrowa perełka polskiego kina niemego, dzieło jednego z najwybitniejszych przedwojennych reżyserów, Henryka Szaro. Burzliwe losy miłości Hanki i Stacha rozgrywają się m.in. na tle polskiego morza, zdjęcia plenerowe powstawały też w Gdańsku, Gdyni i Pucku

Marzący o dalekich podróżach Stach zostaje oficerem na żaglowcu handlowym i zdobywa serce córki jego właściciela. Przybywając do rodzinnej wsi, spotyka towarzyszkę dziecięcych zabaw, Hankę.

 

Przegląd filmowy pod nazwą
„Lwy, Cezary i Oscary w Kinie za Rogiem"
w Sieci Kino za Rogiem

Termin przeglądu: 03-05 GRUDNIA 2015 roku (od czwartku do soboty)

Repertuar przeglądu:

Czwartek, 3 grudnia 2015 r.
Godz. 19:00 - BOGOWIE, reż. Łukasz Palkowski

Piątek, 4 grudnia 2015 r.
Godz. 18:00 - GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLA O ISTNIENIU , reż. Roy Andersson

Godz. 20:00 - ZNIEWOLONY. 12 Years a Slave, reż. Steve McQueen

Sobota, 5 grudnia 2015 r.
Godz. 17:00 - MAMA, reż. Xavier Dolan
Godz. 19:30 - LEWIATAN, reż. Andrey Zvyagintsev

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY w SOLCU NAD WISŁĄ

ZAPRASZA

DZIECI W OKRESIE FERII

                                                                           Do Kina za Rogiem

Na Filmy: animowane, fabularne oraz zajęcia: gry i zabawy

Plakat do pobrania

 

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM W SOLCU NAD WISŁĄ Styczeń - Luty

do pobrania

MARZEC 2016 R0KU – AKTUALNY REPERTUAR KINA ZA ROGIEM W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  MAJ 2016 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  CZERWIEC 2016 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  LIPIEC 2016 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  SIERPIEŃ 2016 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  WRZESIEŃ 2016 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  Październik 2016 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  Listopad 2016 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  Grudzień 2016 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  Styczeń 2017 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  luty 2017 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  Kwiecień 2017 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  Maj 2017 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania

Aktualny repertuar KINA ZA ROGIEM  Październik 2017 W SOLCU NAD WISŁĄ

do pobrania