Wieloletni proboszcz parafii Pawłowice Ksiądz Kanonik Jan Rudniewski odchodzi na emeryturę

23 lutego 2021 roku w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach odprawiona została Msza Św. dziękczynna za wieloletnia posługę proboszcza parafii księdza Jana Rudniewskiego. Mszy Świętej przewodniczył Biskup Ordynariusz Diecezji Radomskiej Marek Solarczyk, a uczestniczyli ksiądz dziekan Henryk Jagiełło i ksiądz dr Krzysztof Maj . Ksiądz Jan Rudniewski swoja służbę w parafii Pawłowice rozpoczął w 2000 roku, przez ponad 20 lat dał się poznać jako świetny gospodarz, doskonały organizator, człowiek pełen pomysłów, które rozważnie wcielał w życie. Jako duszpasterzowi zależało księdzu Janowi na życiu parafii, otwarty na inicjatywy, posiada dar zjednywania sobie ludzi, o czym świadczy m.in. liczna grupa ministrantów, schola, współpraca z Radą Parafialną, sołtysami, jednostkami OSP szkołami itp. We Mszy Św. uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz powiatowych Przewodniczący Rady Powiatu – Józef Sosnowski, Wiceprzewodniczący – Kazimierz Czerwonka i Romuald Kowaleczko, Burnmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą – Marek Szymczyk, delegacje OSP, KGW, sołtysi, Radni Rady Miasta i Gminy Solec nad Wisłą oraz mieszkańcy parafii Pawłowice. Podczas podziękowań za służbę i misję księdza Jana nie zabrakło wzruszeń i wspomnień. Ogrom pracy jaką przez czas pełnienia funkcji proboszcza ksiądz Jan dokonał na trwale pozostanie i będzie przypominać jakim był doskonałym duszpasterzem i gospodarzem.

11efwr465werWDrretw3tw3trt3etreetet34t43etert4tet34t43t5tet4t4tet3wr5tertr4ety4tads